תכנון מטבח חדש (עם ארון של סוכריות כתומות)תכנון מטבח חדש בבית קיים


תכנון המטבח:

הנה בית שתיכננו במשרד האדריכלות שלנו לפני המון שנים.  המטבח הישן – עבר זמנו.  בעלי הבית החליטו להתפנק במטבח חדש, והנה התוצאה:מטבח בצבע תכלת בהיר, קלפה עליונה עם ציור של סוכריות כתומות...


התכנון פשוט למדי: הרבה מגירות גדולות, כיור מתחת לחלון, משטח עבודה נרחב בין הכיור לכיריים, פינה “מתה” (ללא קרוסלה או מג’יק קורנר – הכי יעיל) תנור ומיקרו מוגבהים.


שלחן אוכל גדול…

המטבח כולו נצבע בצבע תכלת בהיר מאוד. שולחן עץ גדול, אביזרים צבעוניים וארון עם קלפה של זכוכית מודפסת בציור כתום – צהוב – כולם מוסיפים צבע וחמימות.

השלחן הגדול, מעץ טבעי חם, הוא מרכז המטבח וגם מרכז החיים בבית. הוא נפתח משני צידיו, כך שאורכו הכולל יכול להגיע ליותר מארבעה מטר.

בתקרה – קורת מתכת קונסטרוקטיבית, שאותה החלטנו להשאיר גלויה.חלון עם אדן חלון רחב , וארון פתוח


חלון האלומיניום הלבן הותקן קרוב לדופן החיצוני של אדן החלון, כך שנישאר אדן חלון רחב בתוך החדר. על אדן החלון אפשר להניח צמחי תבלין, קישוטים, צינצנות. החלון עצמו הוא עם זכוכית בידודית , כפולה, כשבין שתי השכבות – תריס רפרפה .  ליד החלון ארון שחלקו פתוח וחלקו סגור.

חיפוי הקיר באריחים בהירים דמויי לבנים, שהודבקו עד לגובה נמוך יחסית אך מספיק בהחלט. משטח העבודה –  שיש קיסר עם חתיכות אבן צבעוניות.


מקרר,תנור, מיקורגל, מזגן ומגירות  כיחידה אחת


המקרר, תנור האפיה, המיקרו והמזגן – כולם אביזרים כבדים ולא יפים במיוחד – רוכזו ביחידה בנויה אחת.


תאורת המטבח:אחרי שיפוץ המטבח - תאורת מטבח מכל הסוגים


מעל לשלחן – מנורה מאורכת בסגנון ישן, שאותה ניתן להעלות ולהוריד לפי הצורך, עם הגדלת והקטנת השלחן. לעבודה במטבח – לייסטים עם מספר ספוטים, אותם ניתן לכוןן כך שיאירו בדיוק את הנקודות הרצויות, לא יסנוורו, וימנעו הווצרות צל על משטח העבודה. בכל תכנון מטבח – חשבו ביותר לדאוג לתאורה מספקת, במקומות בהם צריך אותה!


במטבח כזה, שהוא גם לב הבית וגם פינת האוכל – ברור שהאוכל יותר טעים, לא???עוד מטבח גדול  תוכלו לראות כאן..