תכנון גינות: גינה בנווה מונוסוןתכנון הגינה בבית זה שבנווה מנוסון סבל מליקוי אחד מרכזי  :

 

 
הבית  נמצא במפלס גבוה  יותר מהגינה הגדולה שמסביבו, והיה במקור סגור אליה לגמרי. עובדה זו גרמה לניתוק בין הבית לגינה, ולכך שאיכות החיים בתוך הבית לא הושפעה כלל מהגינה. חבל!  דווקא במזג אוויר ידידותי כמו בארצנו, אפשר להשתמש בגינה רוב השנה ולהתייחס אליה כמו לחלק חשוב מהבית.

 
לפיכך גם כאן, כמו בכל פרויקט, ראינו את תכנון הגינה כחלק מרכזי מהמכלול של עיצוב הבית .  מכלול זה כולל את  האדריכלות, את עיצוב הפנים ואת עיצוב הגינה, ששלושתם שלובים זה בזו ומהווים חלק אחד של השני. בבית פרטי אין קיום לאחד ללא התייחסות נכונה ומעמיקה לשניים האחרים.

במהלך עבודות הבניה והשיפוצים פתחנו את הבית  לגינה בעזרת הגדלת הפתחים הקיימים ובעזרת “חלון אקווריום” מפרופיל בלגי ברזל. חלון זה בולט ממישור הקיר לתוך הגינה, ונותן תחושה חשקה של הגינה גם בתוך הסלון. הוא גם גורם לכך שחלל הסלון, שהיה צר למדי מלכתחילה, יראה וירגיש רחב יותר. ניצלנו את הפרשי הגבהים שהיו קיימים בין הבית לגינה דווקא כדי ליצור את החיבור בינהם . יצרנו רחבת כניסה חיצונית לבית, וחיברנו בין המפלסים השונים במדרגות, ספסלי אבן ובסלעים.

את התכנון הכללי עשינו אנחנו – אני אמנם אדריכלית, אבל גם מאמינה גדולה בכך שאדריכלות ותכנון  גינות קשורים לחלוטין אחד בשני , ולכן חשוב להתייחס אליהם כמיקשה אחת.  ואת התכנון המפורט המופלא והבצוע עשתה פנינה חיות, שעבדה במקום במו ידיה. עיצוב פנים הבית נעשה מתוך מחשבה לשילוב שבינו ובין הגינה.והנה עוד על עבודתי בתכנון גינות.