תכנון גינה

 

 
 

 

 

מה עושה אדריכלית ומעצבת פנים כמוני בגינה?


מתכננת אותה!


בעבודתי אני רואה את פנים הבית ואת שטחי החוץ שלו כיחידה אחת. תכנון  גינה קשור לחלוטין לאדריכלות ולעיצוב הפנים , כפי שאפשר לראות בקישור. אני משוכנעת שככל שהשילוב בין שלושתם  מוצלח יותר, כך החיים בבית יפים יותר.

תכנון גינה במושב בשרון 

וחוץ מזה – אני אוהבת את העבודה בגינה אהבת נפש, והגינה הפרטית הקטנה שלי גורמת לי שמחה רבה:


 
 

  

 

וכך, מתוך אהבתי לנושא ומתוך השילוב שלו עם אדריכלות ועיצוב פנים, הגעתי לעסוק בנושא תכנון הגינה. 

אני מוצאת שיש דימיון רב בין התחומים: העיסוק בשניהם הוא בחללים, בשטחים, קשרים בינהם ובדרך שבה אנו חווים אותם. הן באדריכלות ועיצוב פנים והן בתכנון גינות העיסוק הוא במילוי צרכים פונקציונלים וצרכים רגשיים, ביצירת חוויה, והכלים – חומר, מרקם, צבע, אור וצל. מרחב הגינה מעשיר את הבית והופך אותו לחוויה שלמה יותר, ולכן כל כך חשוב לתת לו את מלוא תשומת הלב!

  

   

 

איך מתבצע תהליך תכנון גינה?


כמו בתכנון בית או דירה: אני מגיעה למקום, משוחחת ארוכות עם בעלי הבית כדי לשמוע על הצרכים, הרצונות והחלומות שלהם. אנחנו מסתכלים ביחד על הגינה: מה צומח בה עכשיו, איך נחבר אותה לבית, איך להדגיש את היפה שבה ולטשטש את הראוי לטשטוש, איך נשתמש בה כדי להדגיש את היפה שבבית. אנחנו גם בודקים את התנאים החיצוניים – כיווני אוויר, אור, נוף, רוחות, שיפועי קרקע.


בהתאם לכל אלו נעשה עיצוב הגינה: שטחי גינון, משטחי ישיבה, שבילים, מדרגות, גדרות, מעקות, הצללות, פרגולות, מקומות ישיבה ומשחק. אנחנו קובעים באלו חומרים נשתמש, איזה אופי נרצה לתת לצמחיה, איך תראה תאורת הגינה, איזה ריהוט נקנה או נבנה.  כשכל זה מוכן, תכניות הגינה והמפרטים שלה עוברים לבצוע על ידי מקים גינות מקצועי, והוא המתכנן את הצדדים הטכניים – התאמת הצמחים, ההשקיה, התשתיות.


(הנה מאמרים שכתבתי בנושא תיכנון גינות….)  

תכנון גינה