שיפוץ בתים: תכנון מטבח חדש בבית בן מאהשיפוץ בתים ישנים הוא משימה מאתגרת במיוחד.


הנה דוגמה לפרויקט כזהת. זהו בית אבן מיוחד בן יותר ממאה שנים, עם תוספת בת כעשרים שנה. בחלק העתיק של הבית – החלק המצופה באבן – רק החלפנו את חלק מחלונות העץ הישנים בחלונות מפרופיל בלגי מברזל. שמרנו על אופי החלונות הישנים, על הקשתות המקוריות, וצבענו את פרופיל הברזל בחום- כהה, בדומה לעץ הישן.
 
את תוספת הבניין החדשה יותר, לעומת זאת, שינינו: היה בה מטבח עמוס וצפוף, עם חדר מזווה וחדר כביסה כחלק מהמטבח. התוצאה של שני אלו הייתה  מטבח לא שימושי, חשוך, שלא אפשר לנצל את פינת האוכל שלידו. מכיוון שמדובר במשפחה גדולה, הנפגשת לעתים קרובות, נוצר צורך אמיתי במטבח רחב-ידיים ובפינת אוכל מרווחת. מה עשינו?
 
צעד ראשון – פרקנו את המזווה ואת חדר הכביסה, ונותר חלל פתוח, מואר ומרווח.

 
תכנון המטבח החדש נעשה כך, שבעלי הבית דווקא הרוויחו מקומות אחסון. למרבה הפלא, יש יותר מקומות אחסון עכשיו מאשר כשהמזווה היה קיים, וכולם נגישים יותר. גם את מכונת הכביסה והמייבש החבאנו מאחורי דלתות המטבח. זה עובד מצוין!


הקליינטים שלי רצו מטבח מעץ, ואני הסכמתי. בחרנו בעץ בהיר, שנותן אווירה חמימה אך לא מכביד מדי.  גם משטח העבודה הוא מעץ בוצ’רבלוק, וכך גם האי שבמרכז המטבח. חיפוי הקיר הוא באריחים מעוטרים, מעורבים, באווירה של פעם.צילום : רונן קוק  


הנה כתבה שהתפרסמה ב- YNET נדל”ן על שיפוץ הבית הזה.(אם אהבתם: הנה מאמר נוסף על שיפוץ בתים במושב).