פרגולה חשמלית לחצר הבית 

 

למה פרגולה חשמלית?


לבית הזה יש גינה יפה עם מרפסת, אלא שבעלי הבית הרגישו שכל היופי הזה לא מנוצל כראוי. בחורף קריר ורטוב מדי, בקיץ חסר צל, הלחות מעיקה והיתושים עוקצים… מכיוון שבעלי הבית הם אנשים  עסוקים, בקשו משהו שלא יצריך תחזוקה שוטפת, וכמובן – שיהיה יפה!


כדי לענות על כל הדרישות האלו בצורה טובה יותר, החלטנו להתקין פרגולה חשמלית של קבוצת ברק. הפרגולה עשויה מאלומיניום, כך שאינה דורשת תחזוקה כלל. כדי להעניק לה מראה  טוב יותר, שישתלב עם פנים הבית, בנינו מסביב לעמודי האלומיניום הדקים עיבוי, וחיפינו אותם בלבנים – כדוגמת העמוד שליד מדרגות הפנים.


שלבי הפרגולה נפתחים ונסגרים בלחיצת כפתור, בהתאם לצורך ובאיזו זווית שרוצים. כך מתקבל בחורף מקום מוגן מגשם. בקיץ ניתן לפתוח את השלבים כדי להתאים אותם לזווית השמש, כך שתמיד מתקבל מקום מוצל. הפתחים שבין השלבים מאפשרים לאוויר החם לעלות למעלה, כך שמתחת לקירוי לא נוצר כיס מעיק של אוויר לוהט, כפי שקורה בקירוי סגור, והטמפרטורה נעימה תמיד. וכמובן שלא שכחנו את  מאוורר התקרה, שגורם למשב רוח נעים בקיץ וגם, על הדרך,  מעיף את היתושים.
 
 

עמוד בריקים בתוך הבית – אלמנט עיצובי  בו השתמשנו גם בפרגולה. 

 

קיר בריקים מאחורי האח שבתוך הבית– אלמנט עיצובי  בו השתמשנו גם בפרגולה

 


 
 מבט על הפרגולה מהכניסה לבית. כשהשלבים פתוחים, אפשר לראות דקך השלבים את השמים ואת צמרות העצים…ובכל זאת להיות בצל. 

 

כשהשלבים סגורים, מתקבל גג אטום לגשם. הפרגולה מתוך הבית, עם המאוורר המותקן על אחת מהקורות המחזיקות אותה. גם החתול אוהב להיות כאן. 

פרגולה חשמלית:  קבוצת ברק מערכות הצללה ותריסים