עיצוב פנים: בחירת בדי ריפוד, והכיף בלהעיז


 עיצוב פנים: בחירת בדי ריפוד בגוונים חמיםפעמים רבות אני נתקלת באנשים שמתלבטים בבחירת צבעים ובבחירת בדי ריפוד לביתם. כמו בהחלטות רבות הקשורות עם עיצוב פנים, הם מפחדים להחליט על צבע נועז או על דוגמא שהם אוהבים, בגלל חשש “שזה ימאס בעתיד”, ובוחרים בפשרה בצבע שמנת או אוף וויט.

הבעיה היא שפשרה כזאת (כמו כל הפשרות?) בעצם נמאסת כבר מההתחלה!


עיצוב פנים: בדי ריפוד בהמון דוגמאות, בשני צבעים בלבד - חום ולבןהנה כמה דוגמאות, שמראות שאפשר גם אחרת: בכולן בחרנו בצבעים עזים, חזקים וברורים , ובנוסף לכך עירבנו דוגמאות שונות – חלק, משובץ, פירחוני -, וגם טקסטורות שונות – חלק, רקום, ארוג – שלכאורה לא שייכות אחת לשניה.


עיצוב פנים: רקמה אתנית עשירה על בדי ריפודעיצוב פנים: בחירת בדי ריפוד בגוונים עזים מאודוראו זה פלא, הכל נראה הרמוני ונכון ביחד. אפשר להעיז , וכמה שיותר – יותר טוב!


עיצוב פנים: בדי ריפוד בגוונים רעננים, כמו הגינה

וגם שבוחרים בכיוון יותר סולידי – עדיין אפשר להשתעשע עם בדי ריפוד בגוונים שונים, בדוגמאות שונות, וליצור מראה לא-אחיד ועשיר לכל עיצוב פנים הבית:


עיצוב פנים: בדי ריפוד בגוונים שקטיםעיצוב פנים: בדי ריפוד בבדים כהים ועשירים מאודטיפ חשוב:

כשבוחרים בדים, השתדלו לא להסתפק בדוגמאות בד קטנות, אלא לראות חתיכות גדולות יותר. כמו בבחירת צבעים לקירות, כך גם כאן: הרושם המתקבל הוא בדרך כלל אחר כשרואים את זה בגדול!


עיצוב פנים: דוגמאות בדי ריפודבשעת הכנת הפוסט הזה שמתי לב שחלק מהצילומים הם של עבודות שבצענו כבר לפני מספר שנים.אני מתוודה – יש לי נטיה אנטי אופנתית. כמו כל אחד, אני כמובן מושפעת במידת מה מאופנות , ממה שנמצא בחנויות הבדים ובמגזינים באותה העת – אבל משתדלת מאוד שהן לא תהיינה הגורם הקובע את עבודתי. לכן, אני חושבת, אני אוהבת להסתכל על דברים שעשיתי גם אחרי תקופה ארוכה. בקיצור: באותה מידה שמה שמשעמם משעמם כבר מההתחלה -מה שיפה נשאר יפה גם אחרי שנים .

ודבר נוסף: ככל שעובר הזמן, אני מעיזה יותר – והתוצאה טובה יותר.

אם אתם חוששים או מהססים – העזרו בפגישת יעוץ עם אדריכל המתמחה בעיצוב פנים, שיעזור לכם לבחור כיוון , להבין מה בעצם אתם רוצים ואוהבים.

 

והנה כתבה ארוכה יותר ומפורטת על בחירת בדי ריפוד