עיצוב חדר שינה: מבואה, חדר ארונות, חדר שינה, גינה

 עיצוב חדר שינה :


חדר השינה הוא איזור שקצת נוטים להזניח אותו בבית…שלא בצדק!

כולם דואגים לאזור גדול לארוח, למטבח מרווח, לחדרי ילדים יפים ונוחים – וקצת נוטים להזניח את המרחב האישי והפרטי שלהם.
 

הנה דוגמא משיפוץ שבצענו לפני כמה שנים בבית בנווה מונוסון, בו עשינו את זה קצת אחרת….


 
חדר השינה תוכנן כך, שבכניסה אליו מבואה. מצד שמאל של המבואה נישה עם שתי מנורות קיר, מדף, ומראה גדולה. בצד ימין – שני ארונות. כך סופח בעצם שטח חדר הארונות לחדר שינה, ליצירת חוויה נעימה של כניסה למרחב הפרטי. המבואה היא אזור של שקט, היוצר הפרדה בין שאר הבית לחדר השינה  ומגדיל  את תחושת הפרטיות.   מצידה הימני של המבואה נמצא חדר ארונות פתוח, מואר ונעים.כיף להתלבש כך , וכיף להביט כך במראה אחרי שמתלבשים, כשיש מרחב גדול מסביב.

 

במראה משתקפים הארונות שממול , וההשתקפות הזו יצרת  תחושה של מרחב גדול – למרות שבפועל הוא מאוד קטן. תורמת לתחושת המרחב  גם העובדה שחזיתות הארונות הן מזכוכית.  

מבט מתוך חדר השינה חזרה למבואה: התמונות על הקיר צולמו על ידי בעלת הבית, והודפסו על בד קנבס. 

ובתוך חדר השינה: שני חלונות קטנים יחסית, הפונים לחצר השכנים, ווטרינה גדולה הפונה לגינה. 
 

עיצוב חדר השינה נעשה כך, שהתייחסנו אליו קצת כמו לסלון אישי של בעליו. עם מרפסת דק גדולה לפניו, מבט רחב לגינה, פינת ישיבה בחוץ. למה לא בעצם? 

 

בפינה – שלחן איפור שתוכנן במיוחד. עם מראות פינתיות גדולות והרבה מקום אחסון סגור ופתוח לקשקושים. 

 


 
 

 

עיצוב חדר האמבטיה:

עיצוב חדר האמבטיה נעשה עם אבן טבעית בגוונים וגדלים שונים, בשילוב עם חלונות מפרופיל בלגי בצבע חום ופסיפסים מעשה ידיה של בעלת הבית. כך זה נראה  : 

 

  

(כמה מילים שלי על אופנות: חדר אמבטיה כזה הוא לא מאוד אופנתי, אבל אני חושבת שיש בו משהו על-זמני ולכן מחבבת אותו מאוד. בעבודתי אני משתדלת ליצור חדרים שאינם דווקא אופנתיים ברגע היצירה, אלא יפים ונכונים למשתמשים שלהם – גם היום, וגם בעוד שנים רבות. כך נהגתי גם בעיצוב חדר שינה זה.).
 
 

תכנון הגינה:


תכנון הגינה נעשה בהתאם  לעיצוב חדר השינה. חיפשנו – וקיבלנו –   חדר שינה וגינה שממש שייכים אחד לשני, עם  עושר גדול של מרקמים, צבעים וגבהים שונים. כיף לשכב במיטה ולהסתכל החוצה.תכנון הגינה נעשה כדי שהמבט מחדר השינה יהיה הכי יפה שאפשר...

תכנון הגינה נעשה כדי שהמבט מחדר השינה יהיה הכי יפה שאפשר…

 

תיכנון גינת חדר השינה

  

(הנה כתבה מתוך מגזין “נישה” על שיפוץ הבית הזה בנווה מונוסון)