עיצוב דירה בין העצים…. כך התחלנו…

כמו במקרים רבים בהם אנחנו נקראים לתכנן שיפוצים, כך גם כאן: המצב הראשוני של הדירה לא עורר הרבה תקווה שמשהו טוב יכול לצאת ממנה. …. עיצוב דירה: הדירה לפני השיפוץ

לפני השיפוץ עיצוב דירה: הדירה לפני השיפוץ

לפני השיפוץ


עיצוב הדירה לאחר גמר השיפוץ: הרחבת דירה במעוז אביב

המטבח לאחר ההרחבה עיצוב דירה - המטבח

עיצוב דירה – המטבח


br]

 עיצוב דירה - הסלון והמטבח

עיצוב דירה – הסלון והמטבחעיצוב דירה - פרט מטבח

עיצוב דירה – פרט מטבח
13aעיצוב דירה - חדר ילדים

עיצוב דירה – חדר ילדיםעיצוב דירה - חדר ילדים

עיצוב דירה – חדר ילדיםעיצוב חדר אמבטיה באריחים בעוטרים

עיצוב חדר אמבטיה באריחים בעוטרים עיצוב חדר אמבטיה ושירותים באריחים מעוטרים

עיצוב חדר אמבטיה ושירותים באריחים מעוטריםשיפוץ דירה זו התחיל כמשימה בלתי אפשרית:  הדירה המקורית היתה בעלת ארבעה חדרים, מאורגנים בצורה מוזרה למדי.  מחסור חמור במקומות אחסון ומטבח קטן וצפוף, ביחד עם שלושה ילדים קטנים, גרמו לבלגן מתמיד. כשהוחלט בכל הבנין לבצע הרחבה של כ-13 מ”ר,  הבינו בעלי הבית שסתם תוספת שטח לא תועיל להם, אלא רק תחסום חלונות קיימים. הם החליטו לנצל את ההזדמנות לשיפוץ כולל של הדירה.

 

כמו תמיד, התחלנו בחלוקת השטח – והצלחנו בשטח של 112 מ”ר ליצור ארבעה חדרי שינה, חדר עבודה, שני חדרי אמבטיה, וכמובן סלון, מטבח ופינת אוכל – וכולם מרווחים למדי. לתחושה הטובה בדירה תורם גם המבט מהחלונות – ישר לתוך צמרות העצים הגדלים למטה בחצר….

 

החלל המרכזי של הבית כולל עכשיו את המטבח, פינת האוכל והסלון. מכיוון שזה חלל אחד, התחושה היא של המון מקום. אלמנטים הנדסיים – עמודים וקורות – שאותם אי אפשר היה להזיז – שולבו בתכנון האדריכלי בצורה כזאת שהם אינם מפריעים, אלא להיפך – הם עוזרים לחלק את החלל הגדול בצורה נעימה. כך משתלב עיצוב הדירה עם הקונסטרוקציה שלה.

 

בחרנו לרצף את כל הדירה באריחי קרמיקה בגודל 20X20 ס”מ, בצבע חרדל. העובדה שאותו ריצוף קיים בכל הדירה תורמת להרגשת הגודל שבה. בריצוף המטבח שילבנו שטיח מאריחים מעוטרים, אותו רואים מכל הבית.  בחדרי האמבטיה השתמשנו באותם אריחי רצפה, ועל הקירות – אריחים באותו גודל, גם הם מעוטרים בחלקם.

 

לבעלי הבית יש המון ספרים, ולחמישה אנשים תמיד יש  המון חפצים. לכן כלל שיפוץ דירה זו תכנון של הרבה נישות מוכנות לספריות ולארונות, כך שכמעט כל נפח האיחסון נבלע בתוך נישות ואינו בולט. כך קל בהרבה לשמור על הסדר! 

עיצוב המטבח אחרי שיפוץ הדירה

עיצוב המטבח אחרי שיפוץ הדירה(הנה מאמר על שיפוץ דירה נוספת, בה השתמשנו באותם אריחים יפים…)