עיצוב גינה בכרם בן שמן: בית בן מאה שנים, והגינה שמסביבו 

עיצוב גינה במקום מיוחד מאוד…


אין הרבה מקומות בארץ כמו המקום הזה!  כרם בן שמן הוא ישוב בן בערך מאה שנה, ובו עדיין עומדים כמה מבתי האבן המקוריים. התחושה היא של מקום קסום לחלוטין ונדיר אצלנו. בתי האבן הישנים האלו מוקפים בגינות ענק, שבהם צומחים עצים גדולים מאוד ועתיקים. שני הנתונים האלו – גודל הגינות והעצים הקיימים  – מוסיפים הרבה ליופיים של הבתים הישנים.מסביב לאחד מהבתים האלו תוכננה הגינה הזאת:
 

בחזית תוכננה גינה לנוי בלבד – לא לשימוש –  בה משולבים כלים חקלאיים מתקופת המייסדים. בגינה זו יש דשא ובמרכזו  ערוגה תחומה באדני רכבת ישנים .
 

מאחורי הבית:   במקור לא היה קשר כמעט בין מרפסת הבית ובין שאר הגינה, בגלל צמחייה לא מוצלחת שהייתה שתולה בערוגה הצמודה. שינינו זאת על ידי הורדת הצמחייה. – לפעמים זה מה שצריך לעשות כדי לשפר! 

 
שביל יפהפה מאבנים ואדני רכבת ישנים מחבר עכשיו בין הבית לבין משטח דק ענק, שנבנה בצילו של עץ זית.  הדק הזה מורחק מעט מהבית, כך שניתן להנות ולהסתכל מרחוק על קירות האבן העתיקים … הוא הפך להיות המקום האהוב ביותר על בעלי הבית לארוחות ולארוח.

 
בין העצים האחרים בנה בעל הבית המוכשר  בעצמו בית עץ למשחקים עבור הנכדים,  עם נדנדות ומתקני טיפוס, וכן סוכה גדולה ליד שוקת עתיקה.


עיצוב גינה זו מדגיש את אופיו של הבית, ולהיפך…. 

הנה  מאמר שהתפרסם ב- YNET נדל”ן על הגינה היפה הזאת, ועל האדרכילות ועיצוב הפנים של בית האבן הישן שבתוכה