חדרי שינה: איך להגדיל ולמתוח וליצור עוד מקום…..

חדר השינה של כולנו תמיד קצת קטן מדי!


תמיד, אצל כולם, חסרים מקומות אחסון, חסרה תחושה של סדר, חסר מרחב.

מה עושים? הנה כמה טיפים שימושיים:


1. נצלו קירות:


כאן ניצלנו את הקיר שמאחורי המיטה למדפי ספרים.


שימו לב לכמה פרטים: ראש המיטה הוא ארגז צר, בו אפשר לאחסן שמיכות וכריות . חורי האוורור שלו הם אלמנט דקורטיבי . עליו עומדות גם מנורות הקריאה. מכיוון שלא היה מקום גם לשידות לילה בציד המיטה, בנינו את הספרייה כך שתשמש גם לפונקציה זו, כולל מדף רחב יותר ומגירות קטנות ושימושיות.  מזרון המיטה מתרומם בעזרת מנגנון יעיל, ומתחתיו יש ארגז גדול לאחסון: 

12s 2. נצלו היטב את החלונות:


חלונות נותנים לחדר אור, אוויר, וגם אופי. חשוב להפוך אותם לאלמנט משמעותי בכל חדר, וגם בחדר שינה.

איך עושים זאת?


הנה כמה דוגמאות:

כאן בנינו את ארונות חדר השינה מסביב לחלון קיים. מתחת לחלון נבנה ספסל ישיבה קטן ומזמין, ומתחתיו מגירות נעליים:1aועוד לעניין החלונות:  חלונות צרפתיים, כאלו שמגיעים עד לרצפה, נותנים לכל חדר תחושה מיוחדת! הם גורמים לחדר להראות גדול יותר, פתוח יותר – ויפה יותר:IMG_8021asmallaחלונות היושבים במישור החיצוני של הקיר מעניקים לחדר עוד עומק וכך מגדילים אותו. על אדן החלון שנוצר אפשר להניח דברים.   

 

 

3. סימטריה, אבל לא לגמרי! וגם צבע.


סימטריה מעניקה לכל חדר תחושה של סדר. בחדר שינה, עם מיטה זוגית ושידות הלילה משני צידיה, היא גם מתבקשת. אבל לא לגמרי… כדי שלא יהיה מסודר מדי, אפשר להשתמש בשתי שידות שונות, כמו כאן.

השתמשו בצבעים קרירים, המרחיקים את הקירות ולכן נותנים תחושה שהחדר גדול יותר מאשר הוא באמת. כאן השתמשנו בירוק-זית בהיר, המשתלב יפה עם רהיטי העץ המלא ושטיח הקש שבחדר השינה: 

 

18a4. נישות:


נישות במידות מסוימות אינן נחשבות באחוזי הבניה. אם אתם בונים את ביתכם, חשבו על כך מראש ונצלו זאת כדי ליצור חדר הנראה גדול יותר, וגם מאפשר מקומות אחסון נוספים, כמו כאן בתמונה: 
schlafzimmer

 נצלו  נישות לארונות. כך תמנעו מארון מגושם בתוך החדר:  

(גם כאן, שימו לב לחלונות, המגיעים עד לרצפה.
עוד על הבית הזה תוכלו לקרוא כאן , מתוך אתר בנין ודיור )


נישה קטנה לחפצי נוי, עם תאורה מותאמת, מוסיפה עומק ויופי לחדר: 

 

 

5. גובה:


כל חדר יראה גדול יותר אם יהיה גבוה יותר…אם יש לכם גג רעפים בבית, אל תסתירו אותו! צרפו את חלל הגג לחדר השינה , ותקבלו חדר מיוחד ומרווח, עם אווירה שאין לה תחליף:IMG_8282s

 6.ושוב : צבע!!


צבע הוא דבר נהדר, שהרבה אנשים מפחדים ממנו – ללא כל הצדקה.

גם אם אתם בעד לבן ורגוע, אין מה לפחד מכתם גדול של צבע בכיסוי המיטה ו/או בכריות.

  

 

7. אם אפשר – צרו מבואה לחדר השינה:


זה טוב לפרטיות וטוב ללתחושות. חשבו כמה נעים להכנס לחדר השינה השקט והאינטימי דרך איזור ביניים , שמפריד אותו מהמולת היום-יום .

כאן בתמונה מבואה קטנה, אותה הדגשנו עם נישה בנויה, ובתוכה מראה, שתי מנורות, ומדף נמוך. כל אלו יוצרים משהו שהוא יותר ממסדרון . 

 

 

 

8. התחברו לגינה!


בבתים ישנים רבים, כמו גם בבית זה שבתמונה, בחדר השינה כלל לא היה פתח לגינה. ראו מה עשינו כאן: דלת גדולה נפתחת לדק המיוחד רק לחדר השינה – ומתקבלת תחושה של מרחב אישי, מפנק ושקט להורי המשפחה. מגיע להם:2  

 

כל הדוגמאות הן מעבודות  אדריכלות ועיצוב פנים של משרדנו.

לקריאה נוספת באותו נושא, הנה מאמר על נושא חדרי שינה – חיסכון במקום – באתר HOUZZ, עם הערות שלי: