בדיקת בית לפני קנייה : למה חשוב להתייעץ עם אדריכל?דירה בתל אביב , לפני שיפוץ הדירה לפני שיפוץ הדירה דירה בתל אביב, אחרי שיפוץ  הדירה

אחרי שיפוץ הדירה

 יעוץ לפני קניית דירה קיימת:

לפני קניית נכס קיים,  לא תמיד יכול הקונה להבין את הפוטנציאל שלו.  הקונה רוצה לקנות בית או דירה , למגורים או להשקעה – ולעיניו מתגלה נכס מיושן, חשוך, לא אטרקטיבי , שלא מעורר בו שום חשק לרכוש אותו. אני נשבעת לכם – הנה סיפור אמיתי: לא מזמן בקשו ממני קליינטים להסתכל על דירה שחשבו לרכוש. הבעיה העיקרית לטענתם הייתה שהדירה חשוכה מדי. כשנכנסנו – פתחתי את התריסים, וראה זה פלא – הדירה כבר לא הייתה חשוכה! כמובן שלפעמים הבעיות בדירה או בבית מורכבות יותר, והקונה נרתע מהן .דירה בגבעתיים, לפני שיפוץ הדירהלפני שיפוץ הדירה דירה בגבעתיים, אחרי שיפוץ הדירה

 אחרי שיפוץ הדירה


 

לפעמים המצב הוא הפוך – הקונה מתאהב בתכונה מסוימת של הנכס, כמו מיקום טוב או נוף יפה – ומתעלם מכל השאר – למשל, מעלויות שיפוץ שהן מעבר ליכולתו .

האם זה חייב להיות כך? לא – קונים שאינם אנשי מקצוע פשוט לא יכולים לראות את כל היתרונות והחסרונות של הנכס שמולם. הם זקוקים לאיש מקצוע שיראה להם! הם זקוקים לייעוץ אדריכלי.


 

פגישת יעוץ עם אדריכל:

פגישה אחת של יעוץ אדריכלי מוצלח יכולה בהחלט “לסדר להם את הראש” בהקשר הזה.

בדיקת הבית לפני הקניה צריכה לכלול :

  •  ביקור משותף בנכס
  •  ברור קצר של צרכיו, רצונותיו וחלומותיו של הקונה
  •  סקירה של הנכס: מצב המבנה, אפשרויות שיפוץ,הבית או הדירה, תיאור ממצה של תהליך השיפוץ, הערכת עלויות ולוחות זמנים.
  •  במידה וקיימת תכנית של המבנה – מספר סקיצות, המראות לקונה כיצד אפשר להתאים את הנכס לצרכיו.
     מטבח בדירה בהרצליה, לפני שיפוץ הדירהלפני שיפוץ הדירה
     מטבח בדירה בהרצליה, אחרי שיפוץ הדירהאחרי שיפוץ הדירה

 

שירות כזה אינו בהכרח יקר – הרי מדובר בפגישה אחת ויחידה. אפשר לסכם מראש עם האדריכל, שבמידה ובהמשך יבצע גם את תכנון עבודות השיפוץ, תקוזז עלות הפגישה משכר הטרחה שלו. לעומת העלות הקטנה יחסית, ערכו של הייעוץ הזה רב, בכך שהוא נותן לקונה המבולבל כלים מעולים כדי לקבל תמונה שלמה של הנכס ואפשרויותיו.

פגישת יעוץ עם אדריכל מחייבת כמובן אדריכל חד עין, בעל נסיון באדריכלות ובעיצוב פנים, כדי שיוכל במהירות וביעילות לקלוט את יתרונות וחסרונות הנכס, ואת האפשרויות הגלומות בו. הוא חייב להיות אמפטי וקשוב לצרכיו של הקונה. וכמובן – חשוב שיהיה בעל ניסיון רב ומוכח בטיפול בנכסים מסוג הנכס העומד למכירה. הכניסה לבית בתל אביב, לפני השיפוץלפני שיפוץ הכניסה לבית בתל אביב, אחרי השיפוץ

אחרי שיפוץבדיקת בית לפני קניה  – גם למשרדי תיווך:

גם משרדי התיווך העוסקים בנושא מעוניינים לרוב בייעוץ אדריכלי מסוג זה, מכיוון שפעמים רבות הוא עוזר לקונה לקבל החלטה חיובית – כלומר , עוזר להם למכור את הנכס!

הנה  – בפוסט זה תוכלו לראות דוגמאות לעוד כמה עבודות בניה ושיפוצים שבצע משרדי בשנים האחרונות, עם תמונות של “לפני” ו”אחרי”. בחלק מהן גם ביצעתי אני יעוץ לפני קניית הדירה.מידע משפטי מקצועי בנושא קניית דירה תוכלו לראות כאן.

עוד מאמרים על יעוץ אדריכלי מכל מיני סוגים, ובמה הוא יכול להועיל לכם – תוכלו לראות כאן.