אדריכל באינטרנט – איך עובד יעוץ אדריכלי ברשת?לאחרונה אני נותנת יעוץ אדריכלי דרך האינטרנט באתר החרדי “בחדרי חרדים” . 

זה נשמע קצת מצחיק, אבל זה עובד , ומעורר ענין רב אצל קוראות האתר!


דוגמא ליעוץ אדריכלי כזה:

השאלה:
 

השאלה שנשלחה למערכת על ידי הקוראת:

“יש לי מרפסת של מטבח בגודל כמעט חדר שהוא ממש לא מנוצל כראוי ודיי קשה לי לתכנן אותו. חצי מהחדר גג שקוף ( סוכה ) וחצי סגור , הריצוף פרקט . את החלק הנוסף, במידות 181X178 , הפכתי למין מחסן מאולתר של כדי מי עדן , וארון של דברי ספורט וכו , ואני לא משתמשת בו. הדלת של החלק הזה היא מזכוכית (בכונה כדי שיכנס אור) ואפשר לוותר עליה.

חשבתי בחלק של הסוכה ליצור פינת אוכל מעניינת,  ובחלק השני ספרייה שתשמש גם לילדים (5,8,10) לקצת משחקים (יש להם הרבה בחדרים שלהם) וגם לבעלי לחלק מהספרים שלו ,למחשב  ולעבודה שלו, ושאוכל סוף סוף להנות מהמטרז’ המיותר״.

 

והתשובה:
 

דבר ראשון – חשוב מאוד לשרטט תכנית מדויקת!

הנה המצב הקיים:
 

 

 

תכנית - לפני השיפוץ

 

הנה עצעתי לך:
 

 

 

תכנית השיפוץ

 

ליד החלון הגדול, בצד שמאל בשרטוט, נמקם את פינת האוכל. אני מציעה לבנות ספסל לאורך החלון , שעליו ניתן לשבת . ספסל כזה מוסיף לאווירה וליחוד של החדר. את פנים הספסל אפשר לנצל לאחסון – יש שם המון מקום! – ועליו אפשר לשים כריות צבעוניות ויפות . הנה דוגמאות לספסל כזה:  

  

על החלון הייתי מתקינה ווילון נעים, כדי לעזור וליצור לחדר פרופורציות נעימות יותר – וגם כדי לא לראות כל היום את תריסי הפלסטיק.


בהתאם למידות החדר המלבני , אני ממליצה על שלחן מלבני גדול ויפה. . כדאי לקנות שולחן שניתן להארכה!  

בשרטוט השלחן הוא במידות 90X180, בערך כמו השלחן הזה:


 ובהמשך , מימין לפינת האוכל – פינת ספרייה ומשחקים לילדים, עם שטיח גדול וצבעוני. הפינה יכולה להראות כך:  

ב”חלק הנוסף” הייתי בכל מקרה סוגרת את דלת המעבר, וכך יוצרת שטח בעל ערך – לא רק מחסן. כדי לקבל את האור הנעים , המגיע כרגע דרך הדלת, אפשר להתקין חלון. כך תקבלו פינת עבודה מושלמת לבעלך . הנה פינה דומה שאני עיצבתי: 

פינת עבודה ביתית 

הקפידו לבחור ריהוט, ריפודים, ווילונות  ושטיחים שיצרו אווירה חמה. אם אתם זקוקים להכוונה נוספת, אל תהססו לפנות ליעוץ מקצועי מפורט יותר!


כך תקבלו תוספת מקסימה, שימושית ויפה , לדירתכם.


יעוץ כזה אינו מהווה כמובן תחליף לעבודת תכנון מלאה של אדריכלות ועיצוב פנים, אבל הוא מעולה להעלאת כמה רעיונות לעיצוב הבית!


(הנה דוגמא ליעוץ אדריכלי נוסף, באותה שיטה, באותו אתר)כל הדוגמאות בכתבה הן מעבודות משרדנו.